BMW sjell M5: Super-makinën që shumë pak mund ta kenë! 0 117

BMW ka sjellë prototipin M5 që është një mrekulli më vete. Do të prodhohen në total 200 makina të tilla dhe do të jenë në dy versione: “Carbon Black” dhe “Mineral White”. Departamenti sportiv i BMW ka prodhuar edicionin e limituar me një sërë përmirësimesh. Ajo karakterizohet nga imazhi i jashtëm paksa më sportiv krahasuar me prodhimin e mëparshëm dhe një sërë varietetesh në pajisjet e saj.  Është e pajisur me goma 265/ 35 R20 dhe veshja e brendshme është tërësisht e zezë. Do të harxhojë 4,4 litra në 100/km dhe ka një rritje fuqie prej 40 kuaj/fuqi, duke shkuar në 600 kuaj/fuqi në total. Mund të shkojë nga zero në 100 km për vetëm 3,9 sekonda.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *