10 fakte të pabesueshme për gjoksin, që ndoshta s’i keni ditur! 0 147

Ka shumë mite për gjoksin por jo të gjitha janë të vërteta. Më poshtë po iu rendisim 10 fakte për gjoksin, që ndoshta nuk i keni ditur më parë, dhe mund t’iu ndihmojnë:1.Masazhet e përditshme të gjoksit mund të parandalojnë kancerin e gjirit.

2.Sytjenat nuk kanë asnjë rol në formën e gjoksit dhe nuk e parandalojnë varjen e tij. Ato thjesht ndihmojnë në mbajtjen e qafës drejt dhe shpinës.

3.Qumshti i gjirit të femrës është më i ëmbël se i çdo lloj gjallese.

4.Gjokset e një femre asnjëherë nuk janë të barabartë me njëri-tjetrin.

5.Stimulimi i duhur i gjoksit mund të kalojë disa femra në orgazëm.

6.Ushqyerja me gji mund të ulë sëmundjet e zemrës te nënat dhe shmang kancerin e gjirit.

7.Prodhohen më shumë se 4 milionë reçipeta çdo ditë.

8.Kafeina mund ta bëjë gjoksin tuaj më të ndjeshëm.

9.Fjetja përmbys mund të ndryshojë formën e gjoksit tuaj me kalimin e kohës.

10.Pjesa më e ndjeshme e gjoksit nuk është thithka, por pjesa rreth saj./ BORDO

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *