Vret me thikë 19 persona me aftësi të kufizuara! 0 138

Ngjan fiks si një histori horrori ngjarja e ndodhur në qytetin japonez të Sagamiharas. Të paktën 19 persona kanë humbur jetën pas një sulmi me thikë në një qendër për personat me aftësi të kufizuara dhe 25 të tjera janë plagosur, 20 prej të cilëve raportohet se janë në gjendje të rëndë shëndetësore.
Mësohet se autori i vrasjeve është një 26 vjeçar, i cili ka qenë i punësuar dikur në këtë qendër.
Ai është vetëdorëzuar në polici dhe ka deklaruar se shkaku që e ka bërë këtë ishte sepse dëshironte të zhdukte të gjithë njerëzit me aftësi të kufizuara nga kjo botë.Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *