Ishujt më të bukur në botë: Nga Santorini te Hawaii 0 5681

Gjendet në Filipine ishulli më i bukur në botë, Quhet Palawan dhe lexuesit e “Travel and Leisure” e kanë votuar si më të mirin në botë. Mes tyre janë edhe dy ishuj pranë Shqipërisë, Iskia në Itali dhe Santorini i famshëm. Ja cilët janë 10 ishujt më të bukur në botë.1. Palawan, Filippine

2. Boracay, Filippine

3. Ischia, Italia

4. Waiheke Island, Nuova Zelanda

5. Santorini, Grecia

6, Cebu, Filippine

7. Maui, Hawaii

8. Hilton Head, South Carolina

9. Kauai Island, Hawaii

10. Bali/ BORDO

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *