Dita ndërkombëtare e maces: Të famshmit e apasionuar pas felinëve të vegjël! 0 160

Gëzofi i tyre me lesh të mban ngrohtë, ato mjaullinë, ato të kënaqin… Macet janë me të vërtetë obljekte për t’u mbajtur në krahë si dhe gjuetarë të tmershëm. Në fakt avantazhet e të mbajturit të një “macke” janë të shumta. Për të festuar ekzistencën e kësaj kafshe shoqëruese të jashtëzakonshme, u është dedikuar data 8 gusht.

Një ditë feste (origjina e së cilës vazhdon të mbetet e mistershme), që nuk do të kalojë pa u vënë re në shumë yje të dashuruar pas felinëve të tyre të vegjël dhe të dashur. Në fakt “rich&famous” shfaqen me kënaqësi #catlovers dhe rrisin fotot me macet e tyre në rrjetet sociale, kryesisht në Instagram.

Kur ajo nuk është me derrkucin e saj, Miley Cyrus kthehet nga fatsjellësja e saj, një mace e zezë. Kur ajo nuk është me Orlando Bloom, Katy Perry nxjerr foto duke përqafuar treshen e koteleve të saj. Më 21 mars, Gigi Hadid dhe boyfriend i saj Zayn Malik kanë pozuar në një foto me Chub (maçoku i tyre) për të shpallur vdekjen e tij duke shkruar në legjendë: “Ne do të duam gjithnjë Chub”. Por ju kujtohet, Choupette Lagerfeld, ka një llogari bankare në emër të mikut të tij… jo keq jeta e maces.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *