Sulme të njëpasnjëshme me bomba në Tajlandë! 0 94

Tajlanda është tronditur nga një seri shpërthimesh dhe sulmesh, të cilat kanë plagosur dhjetëra të plagosur dhe vdekjen e 4 të tjerëve. Mediat shkruajnë se se bombat ishin fshehur në vazo bimësh, në mënyrë të atillë që të mos dukeshin. Ato ishin vendosur 50 metra larg njëri-tjetrës dhe mësohet se janë aktivizuar më anë të telefonit në diferencë kohore prej 30 minutash.
Në qytetin e famshëm Hua Hin, 4 bomba shpërthyen në 24 orët e fundit, ndërsa shpërthime të tjera kanë goditur edhe Phuketin.
Ata që i kanë organizuar këto shpërthime janë përqendruar në zona ku turizmi lulëzon.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *