15 sekretet e Rihannës 0

Rihanna njihet si figura më seksi që është parë ndonjëherë në muzik. Gjithsecili mund të ketë të preferuar të paktën një prej këngëve të saj gjatë jetës. Ajo është një histori mbreslënëse suksesi dhe që ka bërë gjithë ishullin e saj krenar, kjo është e sigurt.

*Gjatë rritjes, mamaja e saj nuk e linte Rihannën të përdorte grim!

Është qesharake pasi ajo tashmë është përfaqsuese e kopertinave nëpër botë.

*Ajo ka patur një fëmijëri të vështirë në Barbados pasi babai i saj kishte varësi nga droga dhe familja e saj nuk ishte mirë ekonomikisht.

*Në Barbados është krijuar një festë me emrin “Rihanna Day”, dhe festohet çdo 22 shkurt.

*Singeli i saj i parë titullohej “Pon de Replay” dhe arriti në vend të dytë në Billboard në klasifikimin e ‘Hot 100 Chart’.

Jay Z e dëgjoi këngën dhe mendoi se kjo ishte një këngë shumë e madhe për një këngëtare kaq të re sa Rihanna dhe se do ishte shumë e vështirë për të krijuar këngë të tjera po aq të suksesshme.

*Shfaqja e saj e parë në një film ka qenë tek “Bring it On: all or nothing”.

*Ajo thotë se e ngrëna e frutave në sasi të madhe dhe pirja ujit gjatë gjithë ditës, e bën atë të duket kaq mirë dhe e shëndetshme.

*Inspirimi i saj është Madonna dhe Mariah Carey. Madje ajo ka dashur gjithmon që të njihet si ‘Black Madonna’.

*Ajo është e fiksuar pas tatuazheve dhe ka bërë shumë prej tyre. Ajo thotë se tatuazhet tregojnë shumë për personin.

*Ajo është shoqja e ngushtë e Katy Perry-t. Madje ajo u bë shoqëruese e nderit në dasmën e Katy-t.

Fatkeqsisht, ajo kishte shumë angazhime dhe nuk mund të merrte pjesë.

*Ajo ka një vlerë neto prej 90 milion $.

*Rihanna fitoi Gremmin e saj të parë me këngën “Umbrella” dhe deri më tani ka gjithsej tetë Gremmi të fituara.

*Ajo ka gjithsej 7 figura prej dylli në muzeun Madame Tussauds. (Vështirë për të vendosur nëse kjo është një gjë e paparë apo e çuditshme?)

*Ajo e pranon se nuk mundet të ngjitet në skenë pa pirë një teke tekila ose vodka, pasi mendon se vetëm kjo gjë e çtensionon.

*Ajo I siguroi këmbët e saj me 1 milion $, pasi fitoi çmimin “Këmbët e famshme të një perëndeshe”.

*Ajo dashuron të shkojë e fshehur në koncertet e saj (e shoqëruar nga truprojet e saj) dhe ti preki nga afër fansat e saj.

 

Përshtati: Kristina Ismail

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *