Lëngje të thjeshta, natyrore që ju ndihmojnë të bini nga pesha

Dietologët thonë se konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm shton stresin e përditshëm dhe i shoqëruar nga pirja e duhanit, mund të bëhet baza për të grumbulluar toksina në trupin tuaj.

Një detoksifikim ndihmon trupin në eliminimin e toksinave dhe mund t’ju vijë në ndihmë edhe për të humbur në peshë.

Detoksifikim me kastravec, ujë dhe limon: Vlerat antiseptike të limonit dhe ato anti-inflamatore të kastravecit janë shumë të mira për procesin e detoksifikimit. Disa feta kastraveci, një limon dhe nenexhik, i lini në ujë përgjatë gjithë natës dhe i pini të nesërmen, këshillojnë dietologët.

Detoksifikim me ujë, mollë dhe kanellë: Një mollë e madhe (e prerë në feta),një shkop kanellë dhe një kanë ujë. Kjo pije pa kalori mbulon nevojën tuaj të përditshme për të konsumuar ujë, rrit energjinë dhe eliminon dhjamin në zonën e belit. Mund ta konsumoni përgjatë gjithë ditës.

Si gjithnjë format natyrale të të rënit në peshë dhe të kujdesurt për veten janë dhe mbeten më të mirat. Mos i neglizhoni ato, por përpiquni t’i përdorni sa më shpesh.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *