Mbërrin në Festivalin e Venecias çifti më i bukur i momentit

Vjen pyetja thelbësore mbi familjen dhe Michael Fassbender shikon i menduar nga e fejuara, Alicia Vikander. Ajo thotë se si dihet ndoshta një ditë do të ketë një. Ai vendos dorën e djathtë tek mjekra dhe me tjetrën lëviz gishtat mbi tavolinë.

Në Lido sbarkon kopia më e bukur e Festivalit të Venezias. Të dy u dashuruan gjatë melodramës “The Light Between Oceans”, histori e bukur, është e lehtë të dashurohesh kur lihesh vetëm në një ishull të humbur prej një muaji… Ajo: “isha nervoze”. Ai: “isha i terrorizuar”. Filmi flet për historinë e një vajze të vogël që kërkohet si nga mamaja dhe nga gruaja që e ka rritur dhe që ka shumë lotë brenda.

Regjizori Derek Cianfrance rezikon shumë kur në një intervistë fillon të flasë për vjehrrën, kur i tha: “Je bërë baba, do të jeshë personi më pak i lumtur në botë”. Por kush e dëgjon. Pyetje tjetër? “Të adhuroj kur buzëqesh. Është roli i parë mbi një baba familje, një provë e përgjithshme e jetës së vërtetë?”. Ai pa u shpërqëndruar: “Jeta është krejtësisht një provë e përgjithshme”.

Janë të shumta dashuritë e lindura në set, nga Brad Pitt dhe Angelina Jolie, tek një ëift tjetër që  ka mbërritur në Venecia, Naomi Watts dhe Liev Schreiber.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *