Këngët që Bebe Rexha ka shkruar për Rihanna, Selena Gomez e të tjerë artistë botërorë

Brenda dy viteve të fundit, Bebe Rexha ka bërë hapa të ngadaltë, por të sigurtë në rrugën e saj drejt muzikës, duke marrë vëmendjen e kërkuar. Ajo ka realizuar disa këngë të suksesshme gjatë kësaj periudhe si “Hey Mama” në bashkëpunim me David Guetta, Nicki Minaj dhe Afrojack apo “Me, Myself and I” me G-Easay.  Po ashtu në mars të këtij viti, ajo publikoi hitin “No Broken Hearts” së bashku me Nicki Minaj.
Por duhet të dini diçka, Bebe Rexha nuk shkruan vetëm këngë për zërin e saj. Këtu janë shtatë këngët që ajo ka shkruar për artistët e tjerë të njohur, duke përfshirë Rihannën, Eminemin, Selena Gomez apo edhe Iggy Azalea.

“The Monster” – Eminem ft. Rihanna

“Like a Champion” – Selena Gomez

“Team” – Iggy Azalea

“Glowing” – Nikki Williams

“Under You” – Nick Jonas

“All Hands On Deck” – Tinashe

“One More Night” – Bella Thorne

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *