Çiftet e famshme që na provojnë se dashuria mund të zgjasë gjjithë jetën! 0

Martesat e forta dhe jetëgjata janë kaq të rralla midis personazheve të famshëm. Por ka edhe nga ato çifte të njohura që ia kanë dal pavarësisht vështirësive, situatave të ndryshme që kanë kaluar dhe rritjes të fëmijëve, të zbulojnë botën përkrah njëri-tjetrit dhe të plaken bashkë.
Bordo.al ju sjell disa nga çiftet e famshme, të cilët na provojnë se dashuria mund të zgjasë gjithë jetën!

Adriano Celentano dhe Claudia Mori (51 vite bashkë)

1

Keith Richards dhe Patti Hansen (37 vite bashkë)

2

Michael Caine dhe Shakira Baksh (43 vjet bashkë)

3

Ozzy Osbourne dhe Sharon Osbourne (37 vite bashkë)

4

Samuel L. Jackson dhe LaTanya Richardson (36 vite bashkë)

5

Sting dhe Trudie Styler (34 vite bashkë)

6

Jaime Lee Curtis dhe Christopher Guest (32 vite bashkë)

7

Kevin Bacon dhe Kyra Sedgwick (28 vite bashkë)

8

Hugh Laurie dhe Jo Green (27 vite bashkë)

9

Lisa Kudrow dhe Michel Stern (21 vite bashkë)

261305-1717-650-1260c923e2-1470402443

Cindy Crawford dhe Rande Gerber (21 vite bashkë)

10

Sarah Michelle Gellar dhe Freddie Prinze Jr (19 vite bashkë)

11

James Belushi dhe Jennifer Sloan (18 vite bashkë)

12

Ben Stiller dhe Christine Taylor (17 vite bashkë)

13

Beyoncé dhe Jay Z (14 vite bashkë)

14

Robert Downey Jr. dhe Susan Levin (13 vjet bashkë)

15

Përgatiti: S.L

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *