Ferrari 488 spider: Makina me dizjanin më të bukur! 0

Ferrari edhe një herë tregoi se mjafton të kesh besim tek kjo markë. Model i saj “Ferrari 488 spider” ëshjtë më e bukura “’Sports car convertible” në Gjermani, sipas rezultatit të sondazhit mbi inovacionin e dizajnit të zhvilluar nga “Auto Motor un Sport”, një nga revistat gjermane më të rëndësishme mbi automjetet.

Për edicionin e 16-të të konkursit vjetor “Autonis Designa Award”, lexuesit e kësaj reviste kanë bërë zgjedhejt e tyre mes 115 modele të ndara në tetë kategori.

Nga ana tjetër shtëpia italiane me seli në Maranello, nëpërmjet Flavio Manzoni, zëvendësdrejtor i “Ferrari Design” deklaron se “ky është një rezultat me shumë rëndësi në një kategori kaq shumë konkurente dhe e një niveli të lartë, është një mirënjohje tjetër për përpjekjet e gjithë stafit të Ferrari Design”.

“Ferrari 488 spider” është i pajisur me një motor V8 që çliron 670 kuaj fuqi, duke kapur 0-100 kilometra në orë për tre sekonda, ndërsa deri në 200 për më pakë se 9 sekonda dhe arrin një shpejtësi prej 330 kilometrash në orë. Ky model kap një vlerë prej rreth 270 000 eurosh.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *