Fustanet ikonike të filmave ndër vite

Kostumografia e mirë mund ta bëjë që publiku ta shijojë më shumë një film, por ato kostume dhe fustane të mrekullueshme mund ta bëjë një film ikonik, i cili do të mbetet gjatë në memoriet tona. Gjatë dekadave të kaluara, dizenjatorët kanë krijuar fustane të mrekullueshme që i bëjnë aktoret të duken si një vepër arti. Nga fustani jeshil i Keira Knightley në filmin ”Atonement” deri tek fustani ikonik i zi i Audrey Hepburn, të gjithë këto fustane kanë mbetur gjatë në memorien e të gjithëve duke dashur që gjithnjë të kenë një të tillë në garderobën e tyre. Kush mund të harrojë veshjet në filmat si ”Titanic”, ”Breakfast at Tiffany’s” apo ”Once upon a time America”? Ose ato tek ”Pretty Woman” ose ”The seven year itch”?
Le t’i hedhim një sy fustaneve më fantastike të cilat i kanë dhënë akoma më shumë shkëlqim ekranit të argjendtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *