Rekordi i Selena Gomez: Më e ndjekura në historinë e Instagramit. Ja arsyet! 0 175

100 milionë ndjekës është rekordi i ri në rrjetin sociali këngëtares, që mban gjithashtu numrin më të madh të pëlqimeve në foto. Ja fotot e saj kult, dhe 10 motivet e suksesit (edhe) on line.100 milionë ndjekës në Instagram: është rekordi i r ii Selena Gomez. Një rekord historik pasi askush tjetër më parë nuk ka mundur të arrijë një numër të tillë admiruesish.

Dhe (edhe njëherë) Selena mund Selenën, sepse edhe më parë se të arrinte këtë shifër ajo i kishte kaluar të gjithë të famshmit, duke qenë më e ndjekura në mënyrë të padiskutueshme. Atëherë ( ishte mesi i muajit mars) këngëtarja, ish e fejuara e Justin Bieber ( që ndërkohë është personazhi i famshëm më i ndjekur në Facebook) kishte arritur 69,5 milionë ndjekës.

Po ju rendisim disa nga arsyet e këtij suksesi:

  1. Është seksi

Është e bukur, nga një fizik mahnitës, dhe kohët e fundit publikon foto ku duket shumë seksuale

  1. Sepse është një nga ne

Ajo shpesh publikon foto ku shfaqet natyrale: në instagram ajo di edhe të shfaqet ashtu siç është. Dhe është e mrekullueshme.

  1. Di edhe të zgjedhe se më kë duhet të dalë në foto

Nuk mungojnë fotot që ajo publikon me yje të hollivudit, si me Brad Pitt, Jennifer Aniston, Taylor Swift etj. Çdo takim, një shkrepje. Mënyrë e shkëlqyer për të tërhequr vëmendje.

  1. Ka shumë stil

Ka një llok agresiv në skenë, por di si të tregohet në okazione të tjerë. Vota për elegancën e saj: me shume se 10…

  1. I pëlqen të flasë

Shpesh ndan me ndjekësit e saj video ku ndan mesazhe të ndryshme dhe momente nga jeta e saj

  1. I pëlqen ushqimi

Ndjekësit vlerësojnë faktin që Selena ndan me ta foto me vaktet e saj jo me ushqim distik, përkundrazi.

  1. Në prapaskenë

Nëse janë duke pritur Selenën në një shfaqje apo koncert ndjekësit e saj e dinë se capo ndodh, pasi ajo ndan shpesh foto kur është në prapaskenë.

  1. I përdor rrjetet sociale njësoj si ne

Fotot që ajo shpërndan shpesh janë meme virale që të bëjnë të qeshësh.

  1. Sepse është e vërtetë

Është një personazh i famshëm, por që rri me këmbë në tokë, duke ndarë me admiruesit e saj edhe momente familjare dhe intime.

  1. Menaxheri i saj

Selena është kaq e suksesshme edhe falë atij, menaxherit të saj, djaloshit bukurosh, Cristopher Mason…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *