Dashuria është ende gjuha universale, “100 Puthje nga Bota” 0

” Të rinjtë që duhen puthen në këmbë kundër portave të natës dhe kalimtarëve që i tregojnë me gisht , por ata janë të dashuruar dhe nuk duan t’ia dinë…” ka shkruar Jacques Prévert. Dhe seti me foto që është shkrepur nga Ignacio Lehman e tregon këtë: dashuria mund të lulëzojë kudo, pavarësisht shikimeve të pavend të fotografëve dhe të panjohurve.

” 100 Puthje nga Bota” quhet fotoprojekti i këtij artisti që ka fotografuar puthje nga çdo cep i botës, duke treguar se, pavarësisht nga mosha, gjinia, sfondi, preferencat seksuale, apo çfarëdolloj gjëje tjetër, është ende e mundur të flasësh në një gjuhë universal, atë të puthjes. Në tre vitet e fundit, Lehmann ka kapur moment delikate të çifteve në qytete si New York, Londër, Paris, Hiroshimë, Berlin, Barcelonë, Tokjo, Meksikë, Amsterdam, Venecia, Firence, Bogota dhe Kartagjena. 

 

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *