Vendet më të fotografuara të 2016-ës

Edhe pse nuk ka një përgjigje të saktë se cilat janë vendet në botë më të mira për udhëtime fotografike, është bërë një listë me disa prej tyre. Fotografia është një art krejtësisht subjektiv dhe po aq emocionale do të ishin përgjigjet edhe nëse do të bëhej ndonjë sondazh. Megjithatë kur bëhet fjalë për peizazhe, natyrë, arkitekturë, ushqim, kulturë e histori, të gjithë biem në një akord për të bukurënm pavarësisht shkallës së vlerësimit. E në këtë pikë, fotografët profesionistë ose jo, shkojnë aty ku e bukura është, tek vendet që kërkohen të forografohen, jo vetëm për kënaqësinë e syrit dhe zemrës, por edhe për një garë të pashpallur për fotografinë më të bukur. Për vitin 2016 janë radhitur disa vende që kombinojnë fantazinë, dëshirën dhe dritën e bukur të natyrës. Midis tyre fushat me livando dhe luledielli në Provence, Santorini, Queenstown, Havana e vjetër apo dhe Xhamia Blu në Stamboll.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *