15 personazhe të animuar, bazuar në aktorë Hollivudi 0 193

Disa nga personazhet e filmave të animuar na kujtojnë ne yjet e Hollivudit, dhe kjo nuk është rastësi. Në këto raste, personazhi është bazuar shumë në karakteristikat kyçe të një aktori real. Fillimisht, përzgjidhet zëri i aktorit, dhe më pas artistët krijojnë një personazh argëtues të përshtatshëm për të. Pamja fizike e personazhit shpesh bazohet në karakteristikat e vetë aktorit.

Shumica e personazheve të animuara në fakt janë ndërtuar në mënyrë të tillë, duke u bazuar në njerëz real, ndoshta edhe për këtë janë bërë të suksesshëm.

Në galerinë e mësipërme do të keni mundësinë të shikoni disa nga këto raste, kur realitetit dhe arti ndërrojnë vendet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *