Paco Rabanne: Një udhëtim në kohë! 0 62

Nuk është sepse Julien Dossena, drejtori artistik i markës, punon në një shtëpi futuriste që ka shënuar modën e viteve 1960 që ai sheh nga e kaluara. Në të kundërt, krijuesi imagjinon një modë të së nesërmes, radikale por të aksesueshme dhe me gjurmë feminiliteti.

Koleksioni i tij pranverë-verë 2017 luhatet mes shpirtit laboratorik dhe një humari prej murgu me fustanella të shkurtra dhe mini-funde me të bardhë klinike dhe të zezë grafike me xhaketa pas trupit dhe xhiboksa me kapuç.

Me vajza pak sintetike që veshin T-shirt me mesazhe grafike mbi një fustan të përbërë nga ruaza prej yjesh, duke luajtur me supet e tyre katrore por gjithashtu edhe feniminitetin e tyre nëpër funde apo këmisha nate me dantella, fustane me mëngë apo pantallona të ngushta me copëra të mbivendosura.

Një miks mes streetwear, sportswear dhe sofistikim që hyn në mënyrë perfekte në kohë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *