Si i ati dhe i biri… 0 50

Figura prindërore ka një përgjegjësi të madhe jo vetëm për të ndihmuar në rritjen e një fëmije por qysh në momentet e para që fëmija vjen në jetë.

Të jesh një baba i mirë do të thotë në fakt të jesh edhe një model referimi, dhe që natyrisht ka një rëndësi primare në dinamikën familjare. Veçanërisht kjo për një fëmijë mashkull, i cili në më të shumtat e rasteve përpos gjeneve të trashëguara është i prirur të imitojë babin e tij …

Një nga gjërat më të bukura për tu parë, edhe emocionuese njëkohësisht është lidhja e fortë midis një babai dhe birit të tij. Në atë moment që ju shikoni t’ju kalojë pranë një prind tek mban dorën e djalit të tij duke u kujdesur për të në një mënyrë kaq delikate, me siguri që spontanisht keni buzëqeshur me vete, është diçka që e ngacmon pa dashje zemrën. Por ajo që është ndoshta nga gjërat më të këndshme që syri mund të shohë, duke pasur parasysh marrëdhëniet njerëzore, me siguri  është një bir që sillet apo vishet si i ati.

Në galerinë e mësipërme janë paraqitur disa foto që me siguri do t’jua rrëmbejnë një buzëqeshje…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *