Kendall Jenner zbulon sekretin “1 dollarësh” të bukurisë: Mund ta përgatisni në kuzhinën tuaj!

Ajo është një ndër femrat më të bukura në Amerika dhe në familjen e saj. Por duket se “sekreti” i bukurisë dhe lëkurës perfekte nuk është edhe aq i vështirë. Kendall Jenner ka zbuluar për fansat se çfarë përdor për të patur një lëkurë aq perfekte. “Është diçka aq e thjeshtë sa mund të përgatisni lehtësisht në kuzhinën tuaj”, rrëfen ajo. Kendall ka thënë se përdor përbërës që nuk kushtojnë shumë, madje më pak se 1 dollar. Sodë buke, mjaltë dhe lëng limoni. Kjo është receta e saj “çudibërëse”. “Gjysëm luge çaji me limon, po aq me sodë buke dhe shto pak mjaltë. Këtë e përdor në gjithë zonat e thara të lëkurës dhe pas trajtimit do të shihni ndryshimin”, shkruan Kendall. Nuk na ngelet veçse ta falenderojmë për këshillën e vlefshme.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *