Dizenjuar për një univers paralel, “mrekullia” e Puma-s dhe Rihanna-s 0 40

Sfilata e Fenty-t, dizenjzuar nga Rihana

 

Këngëtarja prezanton koleksionin e dytë në bashkëpunim me Puma-n gjatë Javës së Modës në Paris. Ajo është inspiruar nga mbretëresha Maria Antonietta

 

Në 28 shtator në Paris u prezantua sfilita e dytë e Fenty-t, markë e Puma-s dizenjuar nga Riahana. Koleksioni i prezantuar është për pranverë-verë 2017-n, stil i rrobave femërore dhe mashkullore, i frymëzuar nga Pallati i Versajës, ku këngëtarja ka qenë prezente për një reklamë të “Dior”-it në vitin 2015.

Për këtë Rihanna organizoi paradën gjatë Javës së Modës në Paris- në hotelin “Salomon de Rothschild”, por jo në Nju Jork, si në paradën e parë të Fenty-t.

“Vogue” shkruan se koleksioni imagjinon rroba, që Mbretëresha Marie Antoinette do të kishte veshur në një univers paralel, ku bashkëjetojnë mirë korset dhe palestrat. Parada ishte një nga ngjarjet e Javës së Modës në Paris.

Un modello alla sfilata della collezione primavera-estate 2017 di Fenty x Puma a Parigi, il 28 settembre 2016 (Jacopo Raule/Getty Images for Fenty x Puma)

 

Që në fillim të koleksionit të parë të Fenty-s, për vjeshtë-dimër 2016-’17, që për pak kohë del shitje, koleksioni zëvendëson veshje me rrjetë dhe shumë kostume. Ngjyra mbizotëruese është pluhur i kuq, që shoqërohet nga të gjelbër e errët, krem etj. Shirita, rruaza, kapele etj., ishin sendet e tjera që i mbanin veshur modelet, në disa prej tyre ishte dhe logoja me emrin e Puma-s.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *