Dua Lipa: Gjerdanin e gjyshes nga Shqipëria, e mbaj përherë me vete…

Dua Lipa në një intervistë për BBC-në, ndërsa është pyetur nga gazetari se cila është ajo gjë pa të cilën nuk rrinte dot, përveç telefonit dhe portofolit është shprehur:

“Unë mbaj gjithmonë me vete një gjerdan me katër fletë tërfili që i përkiste gjyshes time. Ka një vlerë të madhe sentimentale për mua. Mendoj se më sjell fat”

Ndërkohë këngëtarja ka treguar dhe detaje të tjera për veten. E pyetur se cilën këngë do të kishte dashur ta kishte shkruar ajo, Dua ka shprehur pëlqimin e saj ndaj “Get the party started” nga Pink, madje ajo ka shtuar më tej se adhuron të gjithë albumin e saj.

Përpos kësaj ajo rrëfen për BBC se qysh e vogël ka qenë e pasionuar pas muzikës së Pink dhe Nelly Furtado-s.

Albumin e saj të ri që do të publikojë në muajin shkurt Lipa e ka konsideruar si shumë të vyer për të duke e quajtur madje “ my baby”. Ajo tregon se ka qenë shumë e përkushtuar ndaj këtij projekti muzikor, shpeshherë ka punuar edhe nga Skype dhe deri në orët e para të mëngjesit që çdo gjë të dalë sa më e bukur.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *