Robert Ndrenika në protestë: Jam këtu si gjithë të tjerët 0 44

 

Sot shoqëria civile është duke organizuar një protestë paqësore për të kundërshtuar ligjin që lejon importin e plehrave në Shqipëri. Midis tyre ka edhe figura publike si gazetarë, aktorë,etj. Bie në sy përpos tw tjerëve edhe pjesëmarrja e aktorit të mirënjohur Robert Ndrenika…

“Jam këtu si gjithë të tjerët, për një kauzë që na shqetëson të gjithëve…”- është shprehur ai për revistën “Bordo”.  Kjo pjesëmarrje e gjerë e shoqërisë tregon se kjo çështje shumë e diskutuar has një kundërshti të gjerë…

Marrin pjesë në protestë edhe aktivistë nga Shkodra, Saranda dhe rrethe të tjera.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *