Armani pranverë-verë 2017: Finesë, klasicizëm, modernitet! 0 45

Po Giorgio Armani ka hyrë në legjendë me modën e tij autentike dhe elegante, linja e dytë Emporio, kombinon luks dhe modernizëm. Për koleksionin e tij të ri pranverë-verë 2017 krijuesi kthehet nga klasicizmi italian, një lojë volumi dhe stampimesh.

Forca e kësaj marke është të propozojë një garderobë të vërtetë. Në këtë koleksion, gjithçka është fine dhe e mundshme për t’u veshur në jetën e përditshme. Pantallonat janë të gjera, lojërat e transparencës dhe palat ulen mbi fustane.

Moderniteti i kësaj linje qëndron mbi kombinimin e stampimeve dhe ngjyrave. Motivet me lule, rrathë dhe figura të tjera dixhitale kombinohen me tone që tërheqin vëmendjen si vjollca, e kuqa, jeshilja e errët dhe bluja.

Nga ana tjetër mëndafshi, qëndisjet dhe prekjet me lëkurë vijnë për të zbutur këtë koleksion. Çdo sezon, koleksionet Armani bashkojnë elegancën latine dhe stilin e shtëpisë, për një rezultat jashtëzakonisht të përshtatshëm për të gjitha shijet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *