Louis Vuitton pranverë-verë 2017: E nesërmja filloi dje! 0 60

Nesër fillon dje; ja e përmbledhur në tre fjalë koleksioni i ri pranverë-verë 2017 i Nicolas Ghesquière për Louis Vuitton, veshje të mbushura plot vitalitet, ku të gjitha elementet më falijare marrin një kthesë dhe mbi të gjithë një pamje më nervoze dhe bashkëkohore.

Prerjet mashkullore marrin më shumë mprehtësi, funde të ndara ose me maja, xhaketa të shpërbëra, katërorët luajnë sa nga njëra copë në tjetrën, lëkura e ngjitur pas trupit për një eros me esnsualitet të përforrcuar, bluza motoçiklisti të shkurtuara, fustanet fluide tipit neo-amazone zbulojnë njërën kofshë, të ngritura me nuanca elektrike, të përshkruara nga elasticiteti, ormalisht që dantellat nuk lihen pas, ndërsa motivet grafike bëhën më të dukshme…

Për sa i përket efekteve metalike, të shkëlqyeshme dhe zvaranik, ato mbërthejnë ngado ennergjinë dhe dritën. A është ky portreti i femrave të reja të së nesërmes, vajza pa frikë dhe komplekse, qytetare luftuese të lumtura që përparojnë të shpenguara? Vetëm e ardhmja do të na e thotë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *