Fotot nga ceremonia e martesës së Princ Leka II dhe Elia Zaharia 0 33

Në Pallatin e Brigadave po mbahet ceremonia celebrimit të Princ Leka II dhe bashkëshortes së tij  Elia Zaharia. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka kurorëzuar çiftin mbretëror. Nga sot Elia Zaharia do të jetë Princeshe Elia Zogu. Në këtë ceremoni madhështore të familjes mbretërore shqiptare, vendi ynë pret përfaqësues të Familjeve të mëdha Mbretërore të Evropës dhe më gjerë. Oborri mbretëror bën të ditur se  ceremoniali nis me celebrimin e çiftit në mjediset e Pallatit të Brigadave, vijon me një pritje në Rezidencën pranë Galerisë së Arteve dhe mbyllet me darkën festive përsëri në Pallatin e Brigadave.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *