Çmenduria e miliarderit indian: 8 milionë euro për… 0 35

Një miliarder indian ka paguar një shumë të pabesueshme për një targë të veçantë makine. Balwinder Sahani është një ndër njerëzit më të pasur në Indi por jeton në Dubai momentalisht ku ka disa biznese. Ai ka paguar 8 milionë euro për një targë ku shkruhej “Dubai 5”. Ai e ka porositur targën për Rolls Royce-n e tij të ri. Por pse kushton kaq shumë kjo targë? Zyrtarët e Dubait kanë hedhur në treg targa ekskluzive që shumë pak mund t’ia lejojnë vetes. Ato janë vetëm për miliarderë dhe Sahani e ka fituar atë në një ankand. Miliarderi indian ka koleksionuar deri tani 10 targa të veçanta.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *