Nga filmat në realitet, si ndryshojnë figurat historike 0 177

E keni pyetur ndonjëherë veten kur keni parë në filma aktorë që luajnë rolin e figurave historike, se si ka qenë portreti i këtyre të fundit në realitet? Ndonjëherë edhe detaje të vogla mund të ndryshojnë tërësisht rëndësinë e një figure historike dhe rolin e tij në histori, madje këto detaje mund t’i kthejnë ata në persona tërësisht të ndryshëm.Na duhet ta pranojmë se ndonjëherë regjisorët e kanë tepruar me ndryshimet që i janë bërë figurave të caktuara historike. Megjithatë, ka qenë edhe talenti i aktorëve që kanë luajtur këto role të rëndësishëm që u ka dhënë atyre një sukses të jashtëzakonshëm.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *