Drake thyen rekordin e Michael Jackson 0 45

Drake, duket se do të jetë artisti dominues i “American Music Awards 2016”. Reperi është nominuar plot 13 herë duke thyer rekordin që më herët është mbajtur nga legjenda Michael Jackson. Nominimet përfshijnë çmimet, si “Artisti i vitit”, “Artisti mashkull më i preferuar” dhe “Albumi rep më i preferuar”. Nëse fiton një prej tyre, do të jetë fitorja e tij e parë në “AMA”.

Drake
Drake

Për çmimin e artistit më të mirë të vitit, Drake do të jetë në garë me Rihanna-n, Adele, Beyonce, Justin Bieber, The Weeknd, Selena Gomez, Ariana Grande, Twenty One Pilots dhe Carry Underwood.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “American Music” do të mbahet në Microsoft Theater në Los Angeles, në datën 20 nëntor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *