Trendi për meshkuj: Lamtumirë stili John, rikthehet moda si “djalë i mbarë” 0 185

Sezoni i ri në lidhje me modën për meshkuj, për sa i përket mjekrës dhe flokëve do të na habisë. Mjekra e gjatë që ishte në modë kohët e fundit do të shkurtohet në mënyrë drastike, ndërsa do të jetojmë kthimin e madh të stilit të viteve nëntëdhjetë, midis look-ut “grunge” dhe atij si djalë i një bande. A jeni gati?

Vjeshta ka trokitur, por çfarë sezoni do të jetë ky për meshkuj? Më shumë apo më pak me mjekër se ajo që kaloi? Në vitet e fundit kanë qenë të shumtë ata që kanë rizbuluar kënaqësinë e të “kultivuarit” mjekrën e tyre, në stilin “long John”. Tani është koha që ta harrojmë të shkuarën dhe të përgatitemi për një rikthim total në stilin e viteve nëntëdhjetë, që përfshin flokë të gjata të stilit rok, dhe krehje të tipit “boy band”. Ajo që është e sigurt është që mjekra do të shkurtohet dhe do të zgjaten mustaqet, ndërsa flokët do të jenë ose shumë të shkurtër ose shumë të gjatë. Lamtumirë prerjeve mesatare!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *