Dukesha e Cambridge dhe vathët prej perlash: Kate Middleton viziton Hollandën 0 69

Në Holandë për të vizituar mbretin Williem Alexander. Ky është udhëtimi i saj i parë jashtë vendit vetëm pas martesës me princin William. Dukesha e Cambridge ka vizituar muzeun e Mauritshis, ku ka admiruar disa kryevepra të piktorëve të mëdhenj holandez. Midis këtyre Vermeer dhe vajzën që mban vathë me perla të vitit 600 (një vepër e njohur edhe si Vajza me çamë). Një shkrepje e Kate, pranë pikturës së famshme, ka krijuar një prospektivë shumë joshëse: pasi edhe dukesha mbante, për këtë rast vathë me perla, e diplomuar për histori arti, ajo u ndal gjatë në atë hapësirë në të cilën ishin vendosur pikturat e marra hua nga “British Royal Collection”, midis të cilave Mësimet e muzikës të vetë Vermeer-it.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *