Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

View Gallery
12 Photos
Gwyneth Paltrow
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Gwyneth Paltrow

Katie Holmes
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Katie Holmes

Lady Gaga
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Lady Gaga

Estela Ujka
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Estela Ujka

Kylie Jenner
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Kylie Jenner

Drew Barrymore
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Drew Barrymore

Megan Fox
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Megan Fox

Kim Kardashian
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Kim Kardashian

Cindy Crawford
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Cindy Crawford

Beyonce
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Beyonce

Salma Hayek
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Salma Hayek

Cameron Diaz
Pa makijazh: nisma e personazheve të famshëm

Cameron Diaz

E nisi këtë “lojë” këngëtarja Alicia Keys, e cila u betua se nuk do të dilte më në publik me makijazh. Qoftë përditshmëri, intervistë apo ecje në tapetin e kuq, Alicia e mbajti premtimin. Tani, edhe si anëtare e jurisë në “The Voice”, këngëtarja shtyp butonin për zërin më të mirë me portretin e saj “ujë dhe sapun”. Pas saj, ajo që çuditi më shumë ishte Kim Kardashian, e cila pasi njoftoi se në sfilatën e Balenciaga-s në javën e modës në Paris do të shfaqej pa makeup, e bëri këtë gjë realitet. Paskëtaj e kishte radhën Gwyneth Paltrow. Në ditëlindjen e saj të 44-rt, aktorja përshëndeti fansat me një selfie pa makijazh. Po kështu ndodhi edhe me një personazh shqiptar. Blogerja e modës Estela Ujka postoi në Instagram një fotografi pa makeup, e cila bashkë me pëlqimet mori dhe komentet e ndjekësve që pëlqenin këtë nismë. Lista është e gjatë: Katie Holmes, Kylie Jenner, Cameron Diaz, Lady Gaga, Cindy Crawford e shumë të tjera.

Ska komente

Keni një mendim

Adresa juaj e email nuk do të publikohet.