5 modele shumë të bukura që në realitet janë meshkuj 0 65

 

Modeli serbo-australian Andrej Pejic është një hermafrodit. Është i famshëm për aftësitë e tij për tu transformuar qoftë si femër ashtu edhe si mashkull. Në janar të vitit 2011, në sfilatat e modës në Paris, ka sfiduar me meshkujt për Marc Jacobs, ashtu si edhe me femrat për Jan Paul Gautier. Përpos kësaj është klasifikuar në pesëdhjetshen më të mirë të modelëve meshkuj dhe njëkohësisht është klasifikuar në FHM në pozicionin e 98 midis 100 grave më sexi në botë në vitit 2011. Aktualisht është modelii vetëm që ka sfiduar si në meshkujt ashtu edhe për femrat.

Braziljania Lea T ka lindur në Leonardo Cereso në vitin 1982, por kjo nuk e ka ndaluar të bëhet modelja më e famshme transeksuale. Lea është pquajtur si dea e shtëpisë së modës të Givenchy.

 

Është e vështirë të besohet se Claudia Charries ka lindur mashkull. Por kjo nuk e ka ndaluar ë bëhet një model i famës ndërkombëtare. Rruga drejt suksesit ka nisur në “Next top model” te agjensisë së Janice Dickinson në vitin 2008, dhe pasi e fitoi konkursin karriera e saj nisi të konsolidohej dita-ditës.

I lindur në 1985 Darrell Walls, e fitoi famën në talent-shown “American Next Top Model”. King ka marrë pjesë në dy sezone duke korrur shumë sukses.

I lindur në Srilankë, Camila Asanka është një “e re” që ndikon në zhvillimin e modës btërore në këtë aspekt. Ajo madje ka qenë konkurrente edhe në “Miss international Queen 2011”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *