Leonard Cohen sqaron komentin e tij “jam gati të vdes” 0 575

Leonard Cohen ka shqetësuar fansat me deklaratën e tij për “New Yorker”: “Jam gati të vdes”. Legjenda e muzikës ka folur me konsullatën kanadeze në Los Angeles për të promovuar albumin e tij të ri “You want it darker” që do të publikohet më 20 tetor.

Leonard Cohen
Leonard Cohen

82 vjeçari ka shfrytëzuar këtë moment për të qetësuar publikun duke sqaruar komentin e tij shqetësues. “Kam thënë kohët e fundit se isha gati të vdisja dhe mendoj se e kam ekzagjëruar.” – shprehet Cohen. “Gjithmonë më ka pëlqyer të dramatizoj gjërat. Por unë kam si qëllim të jetoj përgjithmonë. Të paktën deri 120 vjeç.”

Albumi "You want it darker" i Leonard Cohen
Albumi “You want it darker” i Leonard Cohen

Leonard Cohen tha se fëmijët i kanë qëndruar afër kur shëndeti i tij ka qenë kritik por tani i është përveshur punës për realizimin e dy albumeve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *