Nicole Kidman, çmimi Oscar i vitit 2003 ishte simbol i vetmisë 0 51

Të fitosh një “Oscar” është një moment i rëndësishëm dhe i gëzuar në jetën e një artisti. Por nuk ndodh gjithmonë kështu. Për Nicole Kidman, nata kur ajo mori çmimin si aktorja më e mirë në “Academy Awards” në vitin 2003 për rolin në filmin “The hours”, ishte një nga më të vetmuarat e jetës së saj.

Nicole Kidman, Oscar 2003
Nicole Kidman, Oscar 2003

“Të fitoja një ‘Oscar’ ishte një pikë kthese, por jo në kushtet e jetës sime, pavarësisht se ishte një çmim tepër vlerësues. Në atë kohë ky çmim simbolizoi vetminë pasi unë nuk kisha askënd për ta ndarë atë në skenën e jetës.” – ka thënë Kidman gjatë hapësirës së pyetjeve dhe përgjigjeve në “BFI London Film Festival”.

Tom Cruise dhe Nicole Kidman / Nicole Kidman dhe Keith Urban
Tom Cruise dhe Nicole Kidman / Nicole Kidman dhe Keith Urban

Kidman u nda nga aktori Tom Cruise në vitin 2001 ndërsa në vitin 2006 do të martohej me këngëtarin e muzikës country Keith Urban. Në një intervistë, 49 vjeçarja është shprehur se pas dhjetë vitesh martesë, dashuria e tyre është më e fortë se kurrë. “Tre muajt e parë kanë patur ulje dhe ngritje. Gjatë këtyre dhjetë viteve kemi kaluar shumë. Tani jemi më të fortë se kurrë.”

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *