“Gjyshi” që u bë fenomen në rrjet, por ka një sekret… 0 46

Ai është bërë një fytyrë e njohur në Instagram dhe ka më shumë se 17 mijë ndjekës, por e gjithë historia është një mashtrim. Boris, një pensionist rus u punësua nga dy të rinj për të krijuar një faqe false në Instagram. Roman Zaripov, një konsultues marketingu dhe miku i tij Mikhail krijuar “miliarderin” Boris Bork, që në fakt nuk ekziston. Ata morën pensionistin dhe e veshën bukur, duke krijuar edhe dhjetra foto të jetës së tij luksoze, që ishte e gjitha false. Kaq mjaftoi që mediat të shkruanin për të dhe numri i ndjekësve të rritej shpejt. Ata madje morën edhe oferta të shumta për reklama nga kompani të ndryshme. Por kur fama e tyre nisi të rritej, dy të rinjtë rusë zbuluan se ishte gjithçka false. “Shpenzuam 795 dollarë në total për të krijuar karakterin e një të moshuari miliarder që bën një jetë luksi. Nëse do të donim mund të përfitonim shumë para nga kjo, por ideja jonë ishte vetëm të krijonim karakterin dhe të shihnim nëse do të tërhiqte vëmendjen”, thon dy të rinjtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *