Michelle Obama shkëlqen me fustanin Versace 0 71

Zonja e parë Michelle Obama ka shkëlqyer gjatë darkës shtetërore në “Shtëpinë e bardhë”. Në banketin e shoqërisë së lartë që mbahet çdo vit, Michelle Obama ndër vite është veshur që nga Brandon Maxwell e deri te Vera Wang. Ndërsa këtë herë zonja e parë ka zgjedhur të veshë një fustan nga Atelier Versace.

Michelle dhe Barack Obama
Michelle dhe Barack Obama

Fustani ngjyrë ari i kuq me jakë asimetrike dhe me aplikacione në pjesën e bustit si dhe flokët e drejta e të lëshuara i jepnin asaj një paraqitje edhe më elegante. Ndërkohë edhe presidenti Obama qëndronte mjaft mirë krahë saj me tuxedo-n shik ngjyrë të zezë.

Zgjedhja e një stilisti italian ishte një lëvizje e zgjuar për zonjën e parë, e cila mirëpriti kryeministrin dhe zonjën e parë të Italisë në “Shtëpinë e bardhë”. Michelle në përgjithësi zgjedh të vishet nga stilistët e atij vendi prej nga vijnë të ftuarit. Për shembull ajo u vesh nga stilisti kanadez Jason Wu kur Justin dhe Sophie Gregoire Trudeau shkuan për vizitë në familjen presidenciale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *