Elton Deda nis “luftën” e tij: Rovena Dilo e mbështet

Elton Deda është këngëtari më aktiv për mbrojtjen e së drejtës së autorit dhe prej kohësh ka nisur një “luftë” për këtë gjë. Ai ka qenë sot pjesë e një konference në Tiranë ku flitej pikërisht për këtë temë. Kantautori Deda ka kërkuar miratimin sa më shpejt të një ligji për mbrojtjen e së drejtave të autorit duke parë abuzimet që bëhen në Shqipëri. E pranishme në konferencë ka qenë edhe këngëtarja Rovena Dilo që ka publikuar një video nga konferenca.   “Shumë probleme ky vend, këtë herë po mundohemi të funksionojmë, ndërgjegjësim” shkruan Rovena Dilo.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *