“Shqipëri vs Kosovë”, reagimi i Big Bastës për temën në “Opinion” 0 51

Është trajtuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut një temë paksa delikate që prek në fakt shqiptarët e Kosovës dhe të Shqipërisë. Është quajtur “Shqipëri vs Kosovë” , dhe ka hapur mjaft debate ditën e sotme kjo çështje për të cilën domosdoshmëria për tu trajtuar lind qysh në fushat e sportit por edhe të artit. Edhe pse rrënjët dhe historia e përbashkët nuk mund të fshihen degët e së ardhmes lipsin ndonjëherë disa “ndarje” që në fakt mund edhe të mos konsiderohen të tilla. Përpos botës së medias një reagim i sinqertë vjen edhe nga reperi  i njohur Big Basta, i cili me martesën e tij me këngëtaren e dashur për publikun Vesa Luma ka “Bashkuar dy kombe”, që në fakt prej prejardhjes, gjakut, gjuhës, traditave do të qëndrojnë përherë të lidhur pavarësisht simboleve që e ardhmja Evropian e të dy shteteve kërkon. Dy kombe që në fund i bashkon edhe dashuria, siç është historia e Vesës dhe e Big Bastës, por mbi të gjitha i bashkon vogëlushi Nail, djali i tyre që sigurisht i përket edhe dy kombeve “Shqipërisë edhe Kosovës”…

Ka dashur ta përcjellë edhe me humor reperi mesazhin e tij nëpërmjet një statusi në Facebook:

“Sinqerisht, nëse bëhet për herë të tretë tema “Shqipëri vs Kosovë” në Opinion, unë do të ndahem nga Vesa Luma…”

Nga Franko Dine
Nga Franko Dine

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *