“Amami amami”: Morandi publikon rikthimin e artistëve Mina e Celentano 0 58

“Adriano dhe Mina kanë regjistruar një këngë të re së bashku. Dëgjojeni dhe më thoni nëse ju pëlqen. Mua më duket një këngë e fortë…» – shkruan Gianni Morandi në Facebook.

Në video-kolazhin 30 sekondësh me fotot e këngëtarëve dëgjohet në sfond “Amami amami”, kënga më e re e Adriano Celentano-s dhe Mina-s.

Mina dhe Adriano Celentano
Mina dhe Adriano Celentano

Video në pak orë kaloi 500 mijë shikime, ndërkohë mes 2400 komenteve kishte mesashe gëzimi nga ata që presin me padurim të shohin dy gjigantët e muzikës sërish bashkë. Mina dhe Celentano vijnë në një duet pas atij të vitit 1998, i cili shiti më shumë se 1 milion e 800 mijë kopje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *