Patatinat më të shtrenjta në botë vijnë nga Suedia: 59 dollarë, një pako! 0 49

A do ta kishit menduar ndonjëherë se për të blerë një pako patatina do t’u nevojiteshin 59 dollarë? Një kompani suedeze ka prodhuar një numër të kufizuar patatinash me një çmim befasues. Ato kushtojnë 499 korona sudeze, ose 59 dollarë. Por pakua ka vetëm 5 patatina të cilat janë vendosur në një kuti të zezë. Ato janë prodhuar nga kompani suedeze e birrës, St.Eriks. Patatinat kanë një recetë mjaft të veçantë që justifikon çmimin e kripur. Receta është përpunuar nga Skudra Kombëtare e Kulinarisë Suedeze. Është një kombinim p patateve të Laponias në Suedi, një lloj të veçantë kërpudhash japoneze, qepë suedeze, alga nga Ishujt Far Oer, tartuf dhe disa speca të veçantë indianë. Kompania ka prodhuar fillimisht 100 pako patatinash që u shitën brenda pak orësh. Duke parë kërkesën e madhe kompania po mendon të hedhë në treg edhe të tjera./BORDO

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *