Michelle Obama do jetë Hillary Clinton e re?

Një First Lady jotradicionale, ironike, paladine e betejave për shëndetësinë, të të ushqyerit mirë dhe të ushtrimeve fizike, e gjatë dhe e fortë. Afroamerikania e parë në Shtëpinë e Bardhë. Por, Michelle Obama me kalimin e kohës është bërë shumë më shumë se sa kaq.

Ajo ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në rizgjedhjen e Barack Obama-s në vitin 2012 dhe tani, kandidatja demokrate Hillary Clinton, në momentin më vendimtar të fushatës së saj elektorale, është kthyer nga ajo, tek aftësia e saj për të tërhequr mbështetje, që të mundë Donald Trump.

Ndërhyrja e apasionuar në konventën demokrate të zonjës së parë i ka hapur dyert daljes së saj në fushë drejtpërdrejtë në mbështetje të Hillary-t dhe tregoi gjithashtu evoluimin e Michelle pas këtyre viteve në Shtëpinë e Bardhë.

Në fakt askush nuk kishte dyshuar për talentin e saj, por ndershmëria dhe njëkohësisht finesa e saj e kanë bërë edhe më të famshme, ku shumë e konsiderojnë që tani një nga zonjat e para më të mira në historinë e amerikës. Madje për nga popullariteti e kalon bashkëshortin e saj, i cili e kishte cilësuar si “krenarinë e tij” dhe shumë besojnë se ka për t’i hyrë politikës ashtu si bëri Hillary Clinton. 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *