Si të bëni thonjtë për Halloween 0 155

Halloween 2016 po afrohet dhe janë shumë idetë e ‘nail art’ (zbukurimit të thonjve) nga të cilat mund të frymëzoheni. Nga “nail art” më i thjeshtë për t’u realizuar, që parashikojnë modele me temën e kungujve, maceve të zeza dhe shtrigave, deri tek ato me detaje 3D që modelojnë tek thonjtë efektin e njollave të gjakut dhe shenjave, të ngelet vetëm vështirësia e zgjedhjes.

Nëse trendi i fundit i trukimit të Halloween frymëzohet nga rrjeti social Snapchat, për zbukurimin e thonjve nuk mungojnë sigurisht në të njëjtën mënyrë, propozime të shumta interesante dhe origjinale mbi të cilat mund të frymëzoheni.

Janë shumë femrat që preferojnë të mos trukohen natën më të frikshme të vitit, por të kenë thonjë të frikshëm.

Idetë sigurisht nuk mungojnë, ndër temat që përdoren janë shtrigat, macet e zeza, kungujt dhe fantazmat, por edhe modelet 3D me efekte të veçanta për t’u reazlizuar tek thonjtë. Nga më të pëlqyerit janë efektet e thonjve të gjakosur, i realizuar me manikyr të kuq dhe efekti i shenjave nga manikyri i zi. 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *