Bon Jovi për Hillary-n: Do të jem Sinatra yt 0 90

/Bordo/ Anila Dedaj

Gatë një interviste për “VanityFair” Jon Bon Jovi ka rrëfyer se nuk i pëlqen jeta rock’n’roll dhe se preferon të shkruajë këngë. Këto ditë ai kthehet me një album të ri, dhe rrëfen ndër të tjera një ëndërr që ka të bëjë me Shtëpinë e Bardhë.
Nuk ka pengje në jetë Bon Jovi, dhe nëse sot do të takonte veten 16-vjeçar do t’i thoshte vetes “Mos i ndrysho kordat zanore, je mirë për atë Zot, je duke shkuar shumë lart!” Si kujtimin më të bukur të jetës së tij Bovi veçon pa asnjë dyshim lindjen e djalit të tij të parë.
Bovi ka mbështetur fushatat e Obama-s dhe tani të Hillary-t.

I pyetur nëse do të këndojë për zgjedhjet e ardhshme ai përgjigjet: “Sigurisht, shpresoj të bëhem Frank Sinatra i tyre! Nëse Hillary do të fitojë, do të këndojë për atë, më shumë: ndoshta më thërret për të bërë ministrin e Spektaklit! Të jesh mik i tyre është një privilegj.

I pyetur nëse do t’i mungojë Presidenti Obama, ai përgjigjet:
“Do t’u mungojë shumë njerëzve, ai ka lenë një shenjë të thellë. Është një president perfekt? Ndoshta jo edhe pse ne menduam se do të ishte Kennedy ynë. Megjithatë karizma e tij është e jashtëzakonshme, debatet e tij kanë qenë të pabesueshme, nuk është përfshirë kurrë në skandale, ka shpëtuar Vendin nga shkatërrimi ekonomik të shkaktuar qysh më parë nga George W.Bush”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *