“Peshkaqeni” i Baltimorës thotë përsëri po 0 43

/Bordo/ Anila Dedaj

Pesë muaj pas martesës sekrete në Arizona (nga lindja e djalit të tij Boomer), “peshkaqeni” i Baltimorës dhe Nicole Johnson kanë bërë përsëri bis. Një ceremoni shumë e këndshme dhe e gëzuar, e celebruar në Cabo fundjavën e shkuar.

Michael Fred Phelps II është një notar profesionist Amerikan dhe më i dekoruari në Olimpiada me 28 medalje.

Ai ishte martuar me gjysmën e tij të ëmbël në fshehtësi të madhe, në prag të Olimpiadave të Rio de Janeiro-s. Për më pak se pesë muaj nga ajo ditë e përkufizuar si “e paharrueshme” nga Mrs Phelps në rrjetet sociale, më në fund erdhi dita që të bëhej bis, në një ceremoni tjetër, kësaj here së bashku me familjarë dhe miq.

Të thuash “Po” para detit Cabo, me një dëshmitar më shumë, djalin Boomer, pesë muajsh. “Mikja ime më e mirë…të dua!!”, ka shkruar  “peshkaqeni” i Baltimorës duke publikuar një foto në rrjetet sociale. “Është me të vërtetë dita më e lumtur e jetës sime”.

Është një histori e mrekullueshme dashurie ajo e tyrja, qysh prej vitit 2007, pavarësisht ndonjë ndarjeje. Deri kur shpallën fejesën, në fillim të vitit 2015. “Ajo pranoi, më tha po”, u tha Phelps fansave të tij. Tani ata janë një familje e lumtur.
 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *