Diva e Hollywood-it “rrëmben” një tjetër çmim 0 57

/Bordo/ Anila Dedaj

Meryl Streep do të marrë çmimin Cecil B. DeMille gjatë ceremonisë së ardhshme të Golden Globes, që do të zhvillohet më 8 janar. Aktorja, e cila është 8 herë fituese e çmimit Golden Globe, do t’i shtojë me sa duket edhe një tjetër vlerësim të rëndësishëm karrierës së saj të gjatë: çmimin Cecil B. DeMille, që mban emrin e regjisorit dhe producentit më të madh të botës së spektaklit, i cili ka qenë edhe një prej themelueseve të “Academy of Motion Picture Arts and Sciences”, që në vitin 1929 krijoi çmimin Oscar.

Lajmërimi për çmimin u dha nëpërmjet Twitter-it nga Hollywood Press Association dhe ka si motivim “kontributin e saj të jashtëzakonshëm në botën e spektaklit”. Meryl Streep, 67-vjeçe, është tashmë një kolonë e rëndësishme e Hollywood-it. E nominuar 29 herë për çmimin Golden Globe, ajo është në garë edhe këtë vit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *