Çështja Brangelina, dy nga fëmijët duan të jetojnë me babanë e tyre 0 97

/Bordo/ Anila Dedaj

Angelina Jolie është duke u përpjekur  fort për të marrë kujdestarinë e 6 fëmijëve të saj me Brad Pitt, por kjo çështje po bëhet edhe më e vështirë. Dy nga fëmijët e Brad dhe Angelina-s, Pax dhe Shiloh, po kërkojnë që të jetojnë me babanë e tyre.

“Kohët e fundit, Pax dhe Shiloh i kanë thënë Angelina-s se ata preferojnë të jetojnë me babanë e tyre”, janë shprehur burimet për “Radar Online”. “Pax dhe Shiloh janë shumë të lidhur me njëri-tjetrin dhe ata ndihen më të afërt emocionalisht me Brad-in. Nëse Pax dhe SHiloh dëshirojnë me të vërtetë të rrinë me Brad, atëherë Angelina e ka me të vërtetë të vështirë që të marrë kujdestarinë për fëmijët. Si mund të pretendojë se është duke bërë më të mirën për fëmijët nëse ajo injoron dëshirat e tyre?”

Kjo është me të vërtetë një situatë e komplikuar! Angelina është duke u përpjekur të bëjë atë që ajo mendon se është më e mira për familjen e saj, por duket më të vërtetë e vështirë. Brad dhe Angelina kanë 6 fëmijë: Maddox, 15-vjeç, Pax, 12-vjeç, Shiloh 10-vjeç, Zahara 11-vjeç, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 8 –vjeç. Për momentin, të gjithë fëmijët janë duke jetuar me Angelina-n në një apartament me qera në Malibu. Brad dhe Angelina janë duke negociuar në mënyrë zyrtare për kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve edhe pse Angelina ka bërë kërkesë për kujdestarinë e plotë, në mënyrë që Brad të ketë vetëm të drejtën e vizitave. Por nëse hetuesit e DCFS gjejnë ndonjë provë të dhunës së përfolur që Brad mund të ketë ushtruar ndaj fëmijëve, ai rrezikon të humbasë edhe të drejtën për t’i vizituar ata.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *