10 foto të rralla: Supermodelet e viteve ’90 në prapaskenë 0 35

/Bordo/ Anila Dedaj 

Vitet ’90 ishin një periudhë e dedikuar trend-eve të mëdha të gjitha nëpërmjet supermodeleve që kishin ndër të tjera personalitete që linin gjurmë

Mund të quhet edhe “epoka e supermodeleve”

Ishte një kohë kur flitej më shumë për modelet në kopertinat e revistave sesa për yjet e kinematografisë. Ishin 5 zonjusha spektakolare që janë padyshim ikona në botën e modës që shpërndanë këtë frymë: Linda Evangelista, Christy Turlington, Cindy Crawford, Naomi Campbell, dhe Claudia Schiffer. Pas bukurisë dhe karaktereve të këtyre supermodeleve, a ka ndonjë që do të refuzonte të bëhej admirues i tyre? Këto diva absolute që zotëruan skenën e modës, dukë “shëtitur” sa në një kopertinë në një tjetër ende sot mahnitin me hiret e tyre. Në galerinë e mësipërme mund të shikoni disa foto të rralla të realizuara në prapaskenat e sfilatave…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *