Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

View Gallery
7 Photos
Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Valentino, vjeshtë-dimër 2016

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Mary Katrantzou, vjeshtë-dimër 2016

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Alexander McQueen, vjeshtë-dimër 2016-2017

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Giorgio Armani ,vjeshtë-dimër 2016-2017

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Fay, vjeshtë-dimër 2016-2017

Moda dimër 2016: Eleganca e veshjeve transparente

Alberta Ferretti , vjeshtë-dimër 2016-2017

/Bordo/ Anila Dedaj

Të shkurtër, të gjatë,në formë sirene, i ashtuquajturi nude look është një nga tendencat më hot dhe elegant të këtij sezoni plot shkëlqim dimëror. Mjafton t’i veshësh për tu ndjerë si mbretëreshat e bukura të dëborës. Të akullta dhe sensuale aq sa mjafton apo, sipas stilit të princeshave dhe balerinave plot stil. Me pak fjalë fustanet vjeshtë-dimër 2016-2017 në versionin transparent janë të shumtë dhe të ndryshëm midis tyre. Por me një emërues të përbashkët: të gjithë magjepsin!

Revista “Elle” ka përzgjedhur më të bukurit për këtë sezon, të cilët mund t’i shikoni në galerinë e mësipërme dhe t’i admironi.No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.