Gjendet i vdekur pas festës me miqtë, ish-konkurrenti i “X Factor” 0 34

Ai ishte një ndër zërat më premtues nga edicioni i vitit të kaluar në “X Factor”, por ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur. Vittorio Bos Andrei i njohur me emrin e artit “Cranio Randagio” është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij pas një feste me miqtë. Andrei kishte marrë pjesë vitin e shkuar në “X Factor Italia” ku kishte rënë në sy për performancat e tij rap, megjithëse nuk u shpall fitues. Këngëtari i njohur Mika, që ishte pjesë e jurisë, e vlerësoi shumë këngëtarin e ri. 22-vjeçari pasi kishte festuar dhe pirë me miqtë e tij në shtëpinë në Romë, kishtë rënë në gjumë për të mos u zgjuar më. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së shtunës teksa hetimet ende nuk kanë nxjerrë shkakun e vdekjes. Sipas mediave italiane, dyshohet se shkaku i vdekjes ka qenë një miks alkooli dhe drogërash.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *